21

Sunday, October

Zerwane i rekonstrukcja acl odszkodowanie

Medycyna jako nauka
 /  / Medycyna jako nauka
Medycyna jako nauka

Medycyna jako nauka

Medycyna jako nauka
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

medycyna (33)Podczas wizyt u lekarza czy zabiegów w szpitalu nie zastanawiamy się nad ich pracą, nad historią medycyny i jej początków. A przecież wiadomo, że były one niełatwe i współczesne metody leczenia różnią się znacznie od tych dawnych.

Jako nauka, medycyna oparta jest na empirii, czyli na doświadczeniu. Dzięki pracy wielu pokoleń, wielu prób leczenia i dociekania przyczyn chorób powstała nauka, która obejmuje szeroki zakres wiedzy na temat organizmu człowieka, chorób, przyczyn ich powstawania oraz leczenia. Prekursorem tej nauki był w starożytności Hipokrates.

Generalnie medycynę dzieli się na kilka jej podstawowych nauk m.in. fizjologię, anatomię, biochemię, histologię oraz immunologię. Istnieje też bardzo szeroki zakres dziedzin tej nauki. Lekarze najczęściej skupiają się na jednej, choć często specjalizują się też na innych, pokrewnych. Przykładem może być chirurgia, którą dzieli się np.na dziecięcą, ogólną czy onkologiczną. Dzieli się ją też na wiele rodzajów np. sportową czy ratunkową.

Pozostałe artykuły tematyczne o medycynie:

About the author:

Related posts